دکوراسیون داخلی ، خانه ی سپید

دکوراسیون داخلی خانه ، مغازه ، کافی شاپ

ضد یخ بتن چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

ضد یخ بتن چیست 

ir3312

ضد یخ بتن

ضد یخ بتن نوعی از افزدونی های مایع بتن می باشد که برای افزایش مقاومت بتن در برابر سرما و پیشگیری از یخ زدگی به کار گرفته می شود. این افزدونی با بالا بردن دما و تاثیر گذاری در روند هیدراسیون موجب مقاومت زودهنگام می گردد و از بتن در برابر یخ زدگی محافظت می کند.

با فرا رسیدن فصل سرد زمستان وشروع یخبندان،دردسرهای جدی ای چون یخ زدگی بتن در صنعت بتن ریزی نیز شروع می شود، برای رفع این مشکلات می توان با رعایت کردن یکسری اصول لازم از قبیل گرم کردن آب و مصالح، استفاده از سیمان های زودگیر، پوشاندن بتن پس از عملیات بتن ریزی و صرف هزینه مناسب، از خسارت های وارده از یخ زدگی بتن پیشگیری کرد.

cold-weather-concrete

ضد یخ بتن

ضد یخ بتن به دو نوع مایع و پودری تقسیم می شود که نوع اول از ترکیب نیتریت های سدیم و کلسیم، و نوع دوم از ترکیب نمک های معدنی و کلسیم کلراید تشکیل شده است که هر دو نوع با گرمازایی و سرعت بخشیدن به روند هیدراسیون موجب پیشگیری از یخ بستن بتن می گردند. اما استفاده از نوع مایع یا پودری بسته به نوع فعالیت شما می باشد،به طور مثال ضد یخ بتن پودری در مناطق سردسیر وکوهستانی که کاهش ناگهانی دما پیش بینی می شود و زمانی که به گیرش سریع بتن جهت استفاده سریع از سازه بتنی احتیاج دارید مورد استفاده قرار می گیرد و ضد یخ بتن مایع برای جلوگیری از یخ زدن بتن های مسلح وغیر مسلح مورد استفاده قرار می گیرد، اما به طور کلی تفاوت چندانی بین کاربرد ضد یخ بتن مایع و پودری نیست و تنها تفاوت در نوع تاثیرگذاری و سرعت آنها می باشد.

server

ضد یخ بتن

برخی از افراد به اشتباه برای پیشگیری از یخ بستن بتن، بجای استفاده از ضد یخ از انواع روان کننده های زودگیر استفاده می کنند در حالی که اگر هدف صرفا جلوگیری از یخ بستن بتن است، فقط یک فاکتور اصلی مربوط به این مورد را تغییر دهیم، که ضد یخ بتن با کاهش دادن نقطه انجماد بتن و افزایش سرعت روند هیدراسیون بهترین گزینه می باشد.

ضد یخ بتن بهترین،ساده ترین و راحت ترین روش برای پیشگیری از یخ بستن بتن می باشد چرا که استفاده از آن نه تنها موجب محافظت از سازه ی بتنی در برابر یخ زدگی می شود بلکه باعث صرف جویی در زمان و سرعت بخشیدن به روند کار می شود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!