دکوراسیون داخلی ، خانه ی سپید

دکوراسیون داخلی خانه ، مغازه ، کافی شاپ

موزه هنر باروک از تویو ایتو؛ تعامل انسان، طبیعت و هنر معماری

موزه هنر باروک از تویو ایتو؛ تعامل انسان، طبیعت و هنر معماری

در شهر مکزیکی پوئبلا، معمار ژاپنی تویو ایتو، موزه ای اختصاص یافته به هنر باروک طراح نموده است. موزه بین المللی دِل باروکو یا به طور مختصر اِم آی بی، در یک سایت برجسته تاریخی از میراث جهانی یونسکو ساخته شده است. این پروژه به دنبال ترجمان جنبش باروک است که به عنوان یکی از اولین سبک های بین المللی وارد شده در طراحی ساختمان شناخته می شود.

گروه طراحی تویو ایتو، سه رهنمون برای ساخت و ساز موزه در نظر گرفتند. اولین امر به دنبال انتقال یک حس سیالیت، طرح سفت و سخت نماهای خارجی به دیوارهایی منحنی و کِرو بدل شد. تویو ایتو می گوید: “در این موزه ما تلاش کرده ایم که فضاهای سرد و شبکه ای را در پی رسیدن به فضاهایی منعطف و سیال بشکنیم. ما امیدواریم که مردم هنگامی که از یک فضا به فضای دیگر حرکت می کنند، فضای باروک را تجربه نمایند.”

578063616581063757300920163675712

دومین امر تمرکز و تاکید بر استفاده از نور طبیعی بوده است.”در هنر باروک، نور نماد وحی خداوند در مقابل تاریکی تردید است.” تویو ایتو ادامه می دهد: “در این پروژه، نور معنای خاصی دارد.” زمانی که از بالا به پایین می نگرید، مشخص است که طرح پر پیچ و خم موزه توسط یک گنبد نور به هم متصل شده است و میهمانان را به اطراف موزه هدایت می کند. در همین حال، میزان نور وارد شده به هر فضا، با توجه به نیاز ضروری نمایشگاه ها متفاوت است.

سومین قانون در بیان سازگاری موزه با محیط زیست و ایجاد یک رابطه قوی با طبیعت بوده است. این ساختمان که در یک پارک قرار گرفته، در چهار سال گذشته، برنامه هایی با تمرکز تعامل انسان و طبیعت ابداع کرده است. تویو ایتو می گوید: “شهروندان می توانند در اطراف این موزه به گردش در پارک و تعمیق درک خود از محیط طبیعی بپردازند. ما می خواستیم که رابطه ای مشابه میان طبیعت و موزه ایجاد کنیم. ایده ی اولیه موزه با دیوارهایی از نور و فضاهای سیال بوده است که هنر باروک را به نمایش درآورد و همراه با پیشنهادهای تکنولوژیک، بر دیالوگی میان بشر و طبیعت تاکید کند.”

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

خلیل می گوید:
18 فوریه 2019 و ساعت 13:12 پاسخ

سلام. وقت شما بخیر
ممنون از مطالب مفید ساییتون
اگه فرصت داشتید به سایت ما هم سر بزنید

سایت یاشیل : https://yashiil.com